Politeknik / Kurumsal / Klinger Group

Cinque Terre

Klinger Group

Klinger, Richard Klinger tarafından kurulduğundan beri kaliteli sızdırmazlık ürünlerinin geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımı konusunda dünya lideri olmaya devam etmektedir. 1886 yılında kurulan Klinger; faaliyetine bir aile şirketi olarak başlamıştır. Rakipsiz sanayi bilgisi ve üretim kapasitesi ile birlikte pazar lideri olma çabası, yüksek teknoloji ve dünya çapında 40 ülkede, 60'tan fazla üretim, dağıtım ve servis ağını bünyesinde bulundurması kapsamlı bir grubun oluşmasına olanak sağladı.

Klinger Group; küresel müşteri pazarında, petrol, gaz, petrokimya, havacılık ve savunma, kamu hizmetleri, ilaç ve kimya endüstrileri, sanayi, alt yapı ve ulaşım uygulamaları için güvenilir ürünler sunmaktadır.

Küresel bir tedarikçi olan Klinger; ürünlerini ve hizmetlerini spesifik yerel talepleri karşılamak için geliştirmektedir.

Klinger'in metal, yarı metalik conta ve flanş aksesuar geniş yelpazesi; petrokimya, kimya, ilaç, gıda ve havacılık endüstrileri için anahtar bileşen ürünleridir.

Klinger'in işletme felsefesi; dünya genelinde üretim yerleri ile ürün yeniliği ve problem çözme üzerine kurulmuş olup, eşsiz teknik destek ve müşteri hizmetini ön planda tutmaktadır.

Fiber contanın geliştirilmesiyle conta teknolojisinin ilerlemesine öncülük etmiştir. Bugün bile bu conta malzemesi, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Brezilya, Almanya, Avusturya, İsviçre ve Güney Afrika'daki Klinger fabrikalarında en son teknoloji kullanılarak yüksek kalite ile üretilmektedir.

Klinger şu anda dünyada dağıtılan ve kullanılan ürünleri ve grup üyesi markalarıyla; 40 ülkede, 420 milyon avro cirosu ile 2300 kişiye istihdam sağlamaktadır.